« Travanj 2024 »

Erasmus+ projekt „Learning mobility of individuals“
Autor: Romeo Vlahov, 5. 6. 2023.

Učenici Tehničke škole Šibenik tijekom svibnja obavljali su dvotjednu stručnu praksu u pitoresknom gradu Brayu, nedaleko Dublina, u sklopu Erasmus+ projekta „Mobilnost pojedinaca u učenju”. Sudjelovali su učenici 3. a razreda, smjer strojarski računalni tehničar: Ema Huljev, Roko Slavica, Dino Podrug, Niko Meić, Ivan Krnić, učenici 3. c razreda, smjer elektrotehničar: Lovre Radačić, Duje Juraga, Luka Relja, Ivan Dubravica, Luka Vujić, Andrija Miškić, Luka Štrkalj, , Petar Stojnić, Noa Vlahov, Roko Blažević te učenici 4.a razreda, smjer strojarski računalni tehničar: Josip Alviž, Jelena Antunac, Josip Mrdeža, Viliam Grgas-Tucilo i Mirko Živković te nastavnici u pratnji, Zdravko Peran i Dunja Odak. Više...

Učenici su imali priliku primijeniti stručna i teorijska znanja stečena u školi na stručnoj praksi u Irskoj te su stekli nova znanja i vještine kroz iskustveni rad u BIM (Building Information Modeling) alatu REVIT, softveru za informacijsko modeliranje zgrada za arhitekte, građevinske inženjere, strojarske, elektrotehničke i vodoinstalaterske inženjere.

Osim stručnih, učenici su imali priliku razvijati i svoje jezične kompetencije i usavršavati znanje engleskog jezika. Boravak u Irskoj iskoristili su i za upoznavanje s irskom kulturom, znamenitostima i prirodnim ljepotama. Učenici su posjetili Trinity College, katedralu sv. Patrika, katedralu Kristove Crkve, The Old Library and The Book of Kells, Phoenix Park, Dublin Castle, Dublin Zoo... Učenici su išli na jednodnevni izlet u gradić Galway te na slavne klifove Moher na Atlantskom oceanu koji su definitivno jedna od najimpresivnijih prirodnih znamenitosti Irske. Ovaj projekt je od velikog značaja za našu školu i za naše učenike jer je to naš prvi samostalni Erasmus+ projekt.

Nadamo se da će naša škola i dalje sudjelovati u ovakvim projekta jer je to idealna prilika za učenje, upoznavanje novih kultura, širenje vidika i osobni razvoj, kako učenika, tako i nastavnika.
Fotografije u fotogaleriji: